obrázek: knihovna, šetrná domácnost, zajímavosti, ekoknihkupectví,  Brno
obrázek: ekologické informační centrum, FSC, obchůdek, Lesná, ekoknihkupectví obrázek: ochrana přírody, semináře, dělnické kolonie, Lesná, ekoknihkupectví
 obrázek: kompostování, produkty, zajímavosti,  ekologicky šetrný výrobek, produkty z přírodních materiálů

AKTUÁLNÍ POZVÁNKY 2024TEMATICKÉ AKCE PRO VEŘEJNOST 2024


Hravé pondělky v Písečníku pro rodiče s dětmi
9:30–11:30, 14:30–16:30

Hravá setkávání probíhají převážně na zahradě v Písečníku, kde je vždy připraveno několik aktivit, knížky a tvoření. V průběhu je i krátký společný program. Vstupné je dobrovolné.

Aktuální informace, přihlášení a dotazy ve fb skupině Písečníci akce, výlety a setkávání, na e-mailu pratelepisecniku@seznam.cz, nebo na fb Iva Hercegová.STÁLÁ NABÍDKA CENTRA PÍSEČNÍK PRO VEŘEJNOST 2024


INSPIRAČNÍ CENTRUM V PÍSEČNÍKU: MÁME PRO VÁS OTEVŘENO KAŽDÝ TÝDEN PO CELÝ ROK! ÚT, ST, ČT, 15–18:30 hodin
Posezení, zážitky a relaxace: k dispozici je vám relaxační bylinková zahrádka, posezení na zastíněném dvorku nebo v historickém interiéru. V zimě topíme dřevem v původním sporáku, posezení v dobovém interiéru se stává zážitkem, který si budete chtít zopakovat.
Občerstvení pro návštevníky: Návštěvníkům nabízíme výbornou kávu, čaje podle aktuání nabídky,v létě jsou k dispozici osvěžující džusy nebo domácí limonáda. Ochutnat můžete skvělé sušenky nebo dobrůtky podle aktuální nabídky.
Hrací prostor pro děti: V létě si děti užijí pískoviště (písečniště), staré koloběžky a kočárek a řadu dalších herních prvků, se souhlasem rodičů mohou děti do svých her zapojit i dešťovou vodu :).
Šetrný obchůdek: koupit si můžete výborné kávy fair trade, výrobky z přírodních materiálů.
Dobročinný antikvariát a vetešnictví: stovky báječných knih za přátelské ceny, drobné i větší předměty, užitečné i kuriozity pro sběratele, pohlednice, CD a DVD, gramodesky… Inspirujeme se šetrností našich předků: to, co někdo nepotřeboval,zachrá­níme, očistíme, zrenovujeme a znovu vrátíme do života.
Knihkupectví a ekodrogerie: krásné knihy o přírodě a ekologii (doprodej Edice Chráněná území ČR) a desítky dalších titulů. Šetrné prostředky pro péči o vaši domácnost.
Živá historie: můžete si prohlédnout unikátní pískovou stěnu na okraji bývalého lomu, dozvědět se zajímavosti o historii nouzové kolonie v Písečníku a našeho domku, prohlédnout si známé i pozapomenuté předměty, které používali naši rodiče a prarodiče.
Vstup je zdarma, oceníme dobrovolný příspěvek na Písečník do „hladového pejska“.

Ulice Písečník 94 v Brně (mezi Černými Poli a Lesnou, kousek od konečné tramvaje č. 5 a zastávky autobusu i vlaku Lesná-nádraží). Přístup také z ulice Soběšické. Podrobná mapka: http://www.ecb.cz/…ty/index.php